Dzen meditācijas prakse Rinzai tradīcijā. Pašlaik Latvijā ir trīs grupas, kuru līderi pirms divpadsmit gadiem sākuši praktizēt dzen Shodo Harada Roshi vadībā. Grupas ir One Drop Zen pasaules kopienas sastāvdaļa. Shodo Harada Roshi ir trīs simti gadu veca Sogenji klostera (Okajama, Japana) abats un garīgais līderis. Vairāk informācijas par praksi, Dzen Meistaru un pasaules kopienu -   http://onedropzen.org/ 

2011.gada jūnijā Roshi uzstājās ar publisku lekciju Latvijas Universitātē.

2014.gada jūnijā Augšlīgatnē notika Shodo Harada Roshi minisesshin ar 45 praktizējošiem no Latvijas, Lietuvas, Dānijas, Vācijas, Japānas. 

2016.gada 15.-22.jūnijā Hokuozan klosterī (Vācija) notika pirmais Baltijas (Latvijas un Lietuvas sanghas organizētais) osesshin ar 68 praktizejošiem no visas Eiropas.

2017.gada 25.-28.jūnijā Shodo Harada Roshi pirmoreizi viesojās Lietuvā. 

2019.gada janvārī atkal gaidam Dzen Meistaru Shodo Harada Roshi LATVIJĀ.

Bet pirms tam VISIEM INTERESENTIEM ir iespēja praktizēt tieši tādā secībā, kā rakstīts zemāk:   Piņķu un Rīgas grupā (regulāra prakse atbilstoši grafikam) => prakse Hokuozan Sogenji klosterī Vācijā (pieteikšanās caur Latvijas līderiem  - Koetsu un Myokan).

 Dinai (Seiki Daishi), Roshi studentei no Latvijas, kas bija mirusi pirms trīm gadiem, veltītās atmiņas Memorial book  var lasīt šeit.

DZEN MEDITĀCIJAS PRAKSE      

laiki tiek precizēti...                                                  

Pieteikties pie Žannas zanna@onedropzen.lv 

Papildus informācija pa tālr.  +371 29133596 

~~~~~~~~~~

      

Built with Berta